Aparat na zęby porcelanowy

Aparat na zęby porcelanowy

Wiesz już, że czeka cię leczenie ortodontyczne. Nie podjąłeś jeszcze decyzji o tym, jak rodzaj aparatu na zęby wybrać. Wydawać by się mogło, że najważniejsza kwestia to jego skuteczność. Okazuje się jednak, że tak naprawdę wszystkie dostępne na rynku aparaty ortodontyczne są tak samo skuteczne. Różnice opierają się na kosztach, estetyce i finalnie rodzaju wykończenia. Coraz więcej o osób decyduje się założyć aparat na zęby porcelanowy http://dobryortodontawarszawa.pl/aparat-na-zeby-porcelanowy.php. Czy warto?


Wszyscy pacjenci zgłaszający się do ortodonty marzą o pięknym, białym i przede wszystkim równym uśmiechu. Chcą poprawić sobie w ten sposób samopoczucie, podnieść samoocenę i sprawić, że owal ich twarzy po prostu będzie się lepiej prezentował. Warto podkreślić także, że leczenie ortodontyczne to nie tylko kwestia estetyki. Wady zgryzu ułatwiają rozwój licznych bakterii w jamie ustnej oraz wpływają niekorzystnie na naszą wymowę, prowadząc do licznych problemów logopedycznych, które później bardzo trudno wyprowadzić. Niemniej oczywistym jest, że pacjenci obawiają się przede wszystkim niekorzystnego wyglądu, który prowadzi do wielu problemów z samooceną. Ten sam problem pojawia się także podczas zwalczania wady zgryzu - wybór aparatu często bowiem również jest oparty o estetyczne względy. Z tego właśnie powodu coraz więcej pacjentów woli zainwestować trochę więcej i nie męczyć się z “metalowym uśmiechem”, którego często się wstydzimy. Stąd pomysł, by zdecydować się na aparat za zęby porcelanowy.


Aparat na zęby porcelanowy - czym się wyróżnia?


Jak każdy inny aparat stały, aparat na zęby porcelanowy składa się z trzech najważniejszych części - są to ligatury, zamki oraz łuki. Aparat na zęby porcelanowy wyróżnia się jednak tym, że jego zamki kolorem są zawsze prawidłowo dopasowane do naturalnego koloru zębów pacjenta. Takie rozwiązanie sprawia, że aparat na zęby porcelanowy staje się naprawdę mało widoczny na zębach.


Co więcej, na pewnym etapie leczenie, jeśli pacjent wybrał aparat na zęby porcelanowy, istnieje możliwość założenia również łuków powleczonych w naturalnym kolorze zębów pacjenta. Warto jednak podkreślić, że pacjenci, którzy zdecydowali się na aparat na zęby porcelanowy, muszą stosować przez całe leczenie ortodontyczne tzw. białą dietę. Co to oznacza? Muszą oni unikać wszystkich napojów oraz pokarmów, które przebarwiają. Co więcej, niewskazane jest również palenie tytoniu. Gdy pacjent nie stosuje się do tych wytycznych, aparat na zęby porcelanowy przebarwia się i jego ligatury wyglądają bardzo nieestetycznie.


Czy jednak aparat na zęby porcelanowy ma tylko zalety estetyczne? Warto podkreślać, że to nie koniec jego zalet, dla których warto się na taki zdecydować. Dokładne korzyści dopasowane konkretnie do twojej wady zgryzu podczas pierwszej wizyty przedstawi ci twój ortodonta. W czasie konsultacji korzysta on bowiem z niezbędnych profesjonalnych narzędzi diagnostycznych. Te zaś pomagają mu ustalić, czy aparat na zęby porcelanowy będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem oraz jak długie będzie twoje leczenie ortodontyczne.