Fotograf ślubny - jak wybrać najlepszego?

Fotograf ślubny - jak wybrać najlepszego?

Dzień naszego ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że chcemy, by został jak najpiękniej uwieczniony na zdjęciach - szukamy więc najlepszego fotografa ślubnego w całej okolicy. Co zrobić jednak, gdy pod hasłem “fotograf działdowo” Internet podpowiada nam cały szereg pozornie bardzo dobrych specjalistów? Wziąć pod uwagę szczegóły!


Jakość zdjęć


Umówmy się - prawdopodobnie wchodząc na strony niektórych fotografów znalezionych pod hasłem “fotograf działdowo http://fotocyfra.info/ “, widziałeś coś, czego zdecydowanie nie chcesz mieć w swoim prywatnym albumie. Nie każdy, kto mianuje się fotografem, faktycznie nim powinien być. Bowiem nie liczy się tylko dobry sprzęt czy niebanalne pomysły na sesje. Istotne umiejętności to złapanie odpowiedniej ostrości, odpowiednie oświetlenie drugiego planu, kontrast czy kolory na zdjęciu. Krótko mówiąc - jakość! Jest zdecydowanie ważniejsza niż ilość, co musisz mieć na uwadze, szukając fotografa na wesele. Jeśli ten proponuje ci kilka tysięcy zdjęć w niskiej cenie, musisz mieć świadomość, że najprawdopodobniej da ci tzw. surówkę, czyli zdjęcia nietknięte w programie graficznym. Profesjonalny fotograf na koniec pracy powinien dać ci dobrze przygotowany, estetyczny reportaż ślubny, na który składa się około 200-300 zdjęć z całego dnia.


Dlatego zanim z jakimkolwiek fotografem znalezionym w Internecie pod hasłem “fotograf działdowo” podpiszesz ostateczną umowę na usługi, poproś go o portfolio. Nie zawsze bowiem wystarczy zobaczyć jego realizacje w Internecie. Poproś o odbitki w dużym rozmiarze - wtedy będziesz miał pewność, że rozmawiasz z profesjonalistą, którego zdjęcia są dobrej rozdzielczości.


Spotkanie przed podpisaniem umowy


Okazuje się, że nie każdy fotograf je proponuje - takich specjalistów omijaj z daleka! Nie możesz podpisywać umowy jedynie po zobaczeniu kilku ujęć na stronie internetowej, na którą trafiłaś przeszukując wyniki pod hasłem “fotograf działdowo”. To zdecydowanie za mało! Musisz odrobinę poznać człowieka, który ma wykonywać zdjęcia podczas najważniejszego dnia w twoim życiu! Czy na pewno czujesz się w jego obecności dobrze? Czy on rozumie twoje potrzeby? Czy macie podobne poczucie estetyki i na pewno chcecie widzieć na zdjęciach podobne kadry?


Spotkanie w cztery oczy to także szansa na to, byś na spokojnie zapoznał się z umową. Przeczytał wszystkie jej punkty i dowiedział się, co tak naprawdę oznaczają. W ten sposób nie zaskoczą cię żadne dodatkowe koszty.


Cena


Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że nie każdy fotograf rozlicza się w ten sam sposób. Niektórzy bowiem mają stawkę ustaloną z góry - niezależnie od tego, jak długo będzie trwała ceremonia i późniejsza zabawa. Takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy planujesz duże weselicho do rana. Jeśli jednak macie w planach szybki ślub i następnie jedynie obiad w rodzinnym gronie, po którym każdy idzie w swoją stronę, pod hasłem “fotograf działdowo” szukaj tego, który będzie liczył swoją stawkę od godziny pracy. Dobry fotograf z pewnością dostosuje rozliczenie do twoich potrzeb.