Dopalacze, odsłona piekła - Nina

Zaczęłyśmy palić dopalacze i brać do nosa. Mama codziennie mnie biła i dawała kary za to, że znów zaćpałam i kradłam. Najpierw 6 tysięcy, a potem 9 oraz siostrze z 200 złotych.

Dopalacze, odsłona piekła - Marcin

Marcin ma dobrze ponad 30 lat, jest zdolnym informatykiem z Warszawy. Leczył się z alkoholizmu, z narkomanii, przeszedł trzy terapie, w tym dwie zamknięte. Jest czysty od 10 miesięcy i bardzo pracuje nad tym, żeby nie wrócić do brania.

Dopalacze, odsłona piekła - detoks

Pododdział detoksu to tak naprawdę jedna sala. Cztery łóżka. Mężczyźni. Jeśli pojawiają się kobiety, dostają miejsce w osobnym pokoju. Przyjmowane są osoby od 16. roku życia. Dobrowolnie.

Dopalacze, odsłona piekła - Karolina

Karolina pierwszy raz wzięła, kiedy miała mniej niż czternaście lat. Byli na dyskotece całą paczką: Zosia, Janek – chłopak Zosi i kumpel Marty, jej najlepszej przyjaciółki. Dokładnie pamięta miejsce – męska toaleta w dyskotece.

Dopalacze, odsłona piekła - Kasia

Tamtego poranka Kasia szykowała się do pracy. – Nastawiłam wodę na kawę, a kiedy zadzwonił dzwonek, musiałam wyjść z jednym pomalowanym okiem. Czekało trzech, może czterech mężczyzn. Proszą bliżej. Pokazują legitymacje. 

Dopalacze, odsłona piekła - Arek

Między 17 a 30 rokiem życia Arek na przemian ćpał i podejmował kolejne leczenia. Jak skończył trzydziestkę, przyszły dwie wiadomości: że jest seropozytywny i że zostanie ojcem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Dopalacze kradną życie Urząd Miasta Częstochowy Fundacja Dialogos

 

Projekt „Dopalacze kradną życie – odsłona piekła” został sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urząd Miasta Częstochowy.
Projekt realizuje Fundacja Dialogos.

© 2018 Fundacja Dialogos
Klik!
Back to top