Informacje | Wiedza
To forum jest moderowane, wszystkie wpisy są przed publikacją przeglądane przez moderatorów

TEMAT: Kto i gdzie sprzedaje dopalacze?

Kto i gdzie sprzedaje dopalacze? 2015/12/16 21:09 #12

  • Odsłona Piekła
  • Odsłona Piekła Avatar
  • Wylogowany
Odradzają się sklepy handlujące nowymi narkotykami. Obecnie jest ich około 100. Informacje na ich produktach mówią, że nie są do spożycia. Teksty są dwuznaczne, sugerujące, zapraszające i obiecujące niezapomniane wrażenia. To gra producentów i handlarzy z przepisami prawa. Próba obejścia zakazu sprzedawania ludziom chemicznych trucizn.
Można je kupić także w lombardach i sex shopach. Oraz na przykład w niektórych sklepach z „chemią niemiecką”.
Miejscem rozwiniętego handlu nowymi narkotykami jest internet. Z dostawą prosto do domu w niebudzącej podejrzeń paczce.
Na rynku wiele osób handluje dopalaczami. Są oni także często ich producentami, którzy łączą w domowych warunkach wszelką dostępną chemię sanitarną w specyfiki nie mniej groźne niż np. trucizna na szczury.
Sprowadzane do Polski nowe narkotyki przychodzą przede wszystkim z Azji, także z Hiszpanii i Belgii. Jeśli któraś substancja zawarta w dopalaczach zostanie wpisana w naszym kraju na listę zabronionych, na jej miejsce natychmiast pojawia się nowa. Dlatego prawo nie może nadążyć za przestępcami produkującymi nowe narkotyki.
Są kraje, które znalazły inne rozwiązanie tego problemu, wprowadzając prawo generyczne – tam delegalizuje się nie tylko daną substancję, ale także wszystkie te, które mają podobną strukturę. W naszym kraju nadal działa tutaj prawo indywidualne – zabroniona jest tylko konkretna substancja.
Produkowanie nowych narkotyków kosztuje mniej niż tych dotychczas znanych. To również przyczyna tego, że są one coraz bardziej powszechne i wypierają z rynku inne narkotyki.
Administrator forum "Dopalacze, odsłona piekła"
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: JanuszJan
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Dopalacze kradną życie Urząd Miasta Częstochowy Fundacja Dialogos

 

Projekt „Dopalacze kradną życie – odsłona piekła” został sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urząd Miasta Częstochowy.
Projekt realizuje Fundacja Dialogos.

© 2018 Fundacja Dialogos
Klik!
Back to top